İktisadi İşletme

TOSYÖV İstanbul Destekleme Derneği İktisadi İşletmesi, 22.06.2011 tarihinde; ana faaliyet kodu 85.60.02 kodu ile kurulmuştur.
85.60.02 ana faaliyet kodunun açıklaması “EĞİTİMİ DESTEKLEYİCİ FAALİYETLER (EĞİTİM REHBERLİK, DANIŞMANLIK (YURT DIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI DAHİL), TEST DEĞERLENDİRME, ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMLARININ ORGANİZASYONU, YAPRAK TEST VE SORU BANKASI HAZIRLAMA GİBİ EĞİTİMİ DESTEKLEYEN ÖĞRENİM DIŞI FAALİYETLER)” olarak belirlenmiştir.
Ana faaliyet kodunun açıklamasında da anlaşılacağı üzere, TOSYÖV İstanbul Destekleme Derneği İktisadi İşletmesi, TOSYÖV İstanbul’un hedef kitlesi olan küçük ve orta ölçekli işletmeler yönelik eğitim ve danışmanlık faaliyetlerini yürütmektedir.
İktisadi İşletmemizin uzman kadroları içerisinde bulunan, marka yönetimi, yönetim sistemleri, iş etüdü, finans, yönetim, devlet yardımları, üretim, teknik ve dış ticaret konularında eğitim ve danışmanlık konularında uzman üyelerimiz aracılığıyla bu faaliyetler yürütülmektedir.
Ayrıca başta Ticaret ve Sanayi Odaları ve Belediyeler olmak üzere çeşitli kurumlara yönelik devlet yardımları ve Avrupa Birliği Projeleri konularında faaliyetlerini devam ettirmektedir.
TOSYÖV İstanbul Destekleme Derneği İktisadi İşletmesi; hedef kitlenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere gereken bilgiye ulaşılmasını sağlamak ve bilgi kirliğinden kurtarmak için faaliyetlerini sürdürmektedir.

TOSYÖV İstanbul Destekleme Derneği İktisadi İşletmesi; bu faaliyetlerden elde edilen geliri, başarılı ancak maddi olanakları sınırlı olan meslek lisesi öğrencilerine burs olarak dağıtmaktadır.