Başkandan

TOSYÖV İstanbul Destekleme Derneği’ni 27 Mart 2003 tarihinde bir avuç KOBİ SEVDALISI ile birlikte kurduk.
1989 yılında kurulan TOSYÖV Vakfı’nın kuruluş felsefesi olan “orta sınıfın örgütlenmesi” hedefimizdi. Orta sınıfın yani “ORTADİREK”in güvenecek, sırtını dayayacak bir yapıya ihtiyacı varken doğan bu düşünce, bizi de sardı ve gereğini yaptık.
TOSYÖV Vakfı, girişimciliğin gelişmesini ve özel sektörle kalkınma modelini benimseyen, çağdaş, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti anlayışını savunan, bugün adeta herkesin dilinde ekonominin, büyüme ve kalkınmanın temeli olarak kullanılan KOBİ kavramını ilk kez ekonomi literatürümüze kazandıran bir sivil toplum örgütüdür. “KOBİ’lerin rekabet güçlerini, KOBİ’lerin ve paydaşlarının potansiyellerini harekete geçirerek arttırmak” MİSYONU ile faaliyetlerini sürdüren TOSYÖV’ ün VİZYONU da “ KOBİ ve paydaşlarını harekete geçirecek etkili rol model olmak” tır.
TOSYÖV İstanbul Destekleme Derneği, TOSYÖV Vakfı’nın MİSYONU ve VİZYONUNU kabul eden ve bu doğrultuda faaliyetlerini sürdüren bir sivil toplum kuruluşudur.
Bölgemizde bulunan tüm KOBİ ve Paydaşlarını birlikte yürümeye, önümüzde bulunan ve çözüm bekleyen bir çok sorunu ORTAK AKIL’dan, BİRLEŞİK AKLA geçerek çözmeye davet ediyoruz.
Yaşadık ve gördük ki, aynı sorunları yaşayanlar, önceliklerinin en başına çözmek istedikleri sorunu koyduklarında ve birlikte davrandıklarında sorunlar kolayca çözülebiliyor.
Eğer düşüncelerimiz ve yapmak istediklerimiz sizi de heyecanlandırıyorsa, gelin birlikte güzel şeyler yapalım.

Saygı ve Sevgiyle…
Yusuf Süleyman KARADAĞ
Yönetim Kurulu Başkanı